UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ POWIATOWYCH W PRZASNYSZU NA STAŻU W GRECJI

Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, zajęcia praktyczne, ale też zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów. To wszystko mają okazję przeżyć uczniowie z klas technikum logistycznego i technikum informatycznego Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego, którzy od 17 kwietnia przebywają na stażu zawodowym w Grecji.

To już jedenasty wyjazd uczniów z technikum do krajów Unii Europejskiej. Od 2008 roku udało się odwiedzić Hiszpanię, Włochy, Niemcy oraz Grecję.

Podczas obecnego wyjazdu, który będzie trwał od 17.04 do 28.04 br. uczestnicy – uczniowie i uczennice klas trzecich i czwartych technikum logistycznego i technikum informatycznego – będą spędzali czas w malowniczej miejscowości Leptokaria nad Morzem Egejskim u stóp masywu Olimp (Riviera Olimpijska). Program stażu przewiduje wizyty w  firmach w celu poznania specyfiki ich pracy i organizacji. Opiekujące się przasnyską młodzieżą greckie centrum staży zawodowych, reprezentowane przez pana Adonisa Karatziosa (Karatzios-Ferfelis Antonios-Karatziou-Ferfeli Kyriki O.E Center for Vocational Training), zadbało także o bogatą ofertę imprez kulturalno-rozrywkowych podczas pobytu m.in. rejs na wyspę Skiathos (znaną z filmu „Mamma Mia”), zwiedzanie masywów górskich Meteory i Olimp, wycieczka do miasta Saloniki, korzystanie z plaży i basenów.

STAŻ JEST REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ 

Uczestnicy mobilności od rana brali udział w praktykach zawodowych – logistycy w firmie „Geo Cleaning” uczyli się jak realizować zamówienia, informatycy zaś byli na warsztatach z robotyki w szkole „Stem Robots”.

Uczniowie technikum informatycznego oraz technikum logistycznego zwiedzili piękne zakątki Grecji, w tym połączenie cudu natury z geniuszem dawnych budowniczych – Meteory, wyspę Skiathos, wyspę Koukounaries, Muzeum Historii Geologicznej Olimpu w Leptokarii, krajobrazy Riwiery Olimpijskiej, miasteczko Platamonas oraz wiele więcej.